Jaka jest temperatura Raspberry Pi w obudowie?

15

Pojawił się komentarz na temat odpowiednich obudów dla Pi i jego zachowania temperaturowego.

Czy istnieją na to dane pomiarowe?

image_doctor
źródło
1
Pytasz, jak robi się gorąco?
Jivings,
@ Jivings Proszę o dane dotyczące temperatury dotyczące Pi i jego obudów.
image_doctor,
1
Jest tu trochę informacji: raspberrypi.stackexchange.com/questions/105/…
Maria Zverina,
Lepiej jest zaktualizować swoje pytanie w odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia w komentarzach, w ten sposób wszystkie potrzebne informacje znajdują się w pytaniu, a nie w komentarzach. Oznacza to również, że ludzie mogą uporządkować (usunąć) swoje komentarze, gdy ich prośba zostanie rozpatrzona. Idealnie byłoby, gdyby pytania zawierały niewiele lub nie zawierały żadnych komentarzy, aby odwrócić uwagę od pytania.
Mark Booth,

Odpowiedzi:

15

Poniżej znajdują się wyniki eksperymentu badającego niektóre właściwości Pi w szorstkiej i już w większości zamkniętej obudowie.

Temperatura otoczenia wynosiła 30 ° C, niebieska przerywana część wykresu przedstawia czas od włączenia Pi do momentu osiągnięcia równowagi termicznej w trybie jałowym.

Druga, czerwona część wykresu to temperatura, w której procesor został w pełni obciążony za pomocą prostego skryptu PERL. Było trochę sieciowych we / wy, wystarczających, aby ciągle aktualizować „top” działający na zdalnej powłoce.

Obudowa była tekturowym pudełkiem, w którym dostarczono Pi, jest nieco większa niż wymiary płyty, ale w przybliżeniu ma taki sam kształt jak sama deska. Przewody wprowadzano przez klapy na końcach. „Obudowa” została umieszczona na płaskiej powierzchni podczas testowania, ale poza tym znajdowała się w wolnym powietrzu.

Nie wykonano bezpośrednich pomiarów temperatury procesora, ale temperaturę wnętrza obudowy monitorowano za pomocą czujnika termicznego.

Ta płyta Pi została podkręcona o około 20% do 850 MHz.

Na poniższym wykresie widać, że stosunkowo niski wzrost temperatury jest widoczny po uruchomieniu procesora przy pełnym obciążeniu, być może 2 stopni C.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie było bezpośredniej aktywności graficznej, która przyczyniałaby się do obciążenia cieplnego.

image_doctor
źródło
Ciekawy. Nadal znacznie poniżej maksymalnej temperatury roboczej. Więc nie martw się. Czy masz źródło tych informacji, czy był to Twój eksperyment?
Jivings,
@ Jivings To wszystko było moje własne brednie;)
image_doctor,
Bardzo dobre. Dobra robota.
Jivings,
Dobra odpowiedź i oryginalna praca też !! :)
Maria Zverina,
1
@ Organ Użyłem Mathematiki, ale wolne oprogramowanie gnuplot lub klon Mathematica octavewykonałyby równie dobrą robotę.
image_doctor,